Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Přerušení soutěží – aktualizace k 8. 12.

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 8.12.2020

Dnes vydal Šachový svaz ČR stanovisko k přerušení soutěží.

U nás v kraji je v termínovém kalendáři neděle 20. prosince, pokud to situace umožní a bude se hrát, tak budete včas informováni.

Aktualizace 8. 12.:

Vládní nařízení si bohužel stále odporují, jak popisuje ve svém textu právník České unie sportu zde. Podle výkladu Národní sportovní agentury může být ve vnitřních sportovištích max. 10 lidí, což znemožňuje pořádání utkání kolektivních sportů, tedy včetně šachových lig. Přestože jsou v současné chvíli otevřené restaurace, kde může být lidí daleko více. Jsme nuceni odložit na neurčito:

– termíny soutěží družstev mládeže z 12. 12.
– 5. kolo 1. lig z 13. 12.

Naplánované turnaje mládeže řeší primárně jejich pořadatelé, aktuální informace budeme vždy publikovat i na našich stránkách. Vzhledem k tomu, že výše uvedené termíny byly posledními naplánovanými soutěžemi družstev v tomto roce, rádi bychom všem šachistům popřáli klidné prožití vánočních svátků a hodně zdraví!

V novém roce se snad v lepší situaci uvidíme za šachovnicí. Ohledně lednových termínů ligových zápasů Vás budeme včas informovat – včetně možného náhradního termínu v neděli 3. ledna pro 2. kolo 1. ligy podle zápisu ze schůze STK.