Královéhradecký krajský šachový svaz


Lukáš Zelba mistrem republiky, Lada Zelbová 3.!

Ondrej Ruda - 30.6.2021

V úterý 29. 6. bylo v Koutech nad Desnou dohráno MČR mládeže. A zástupci KHŠS si vůbec nevedli špatně. V H10 si nejlépe počínal 6. Tomáš Mík, kometa letošní sezóny. Přitom start neměl do poslední chvíle jistý, na místě je poděkování Milanovi Dvořákovi. Václav Kroulík byl 11. a Štěpán Kroulík 19. – v této kategorii může startovat ještě dvakrát. (všichni Region Panda)

V H12 v posledním kole vedoucí hráči až na jednoho ztráceli, i díky remíze 10. Michala Dušánka (Region Panda) se na samostatné první místo vyšplhal Lukáš Zelba (ŠK Lípa)! V této kategorii jsme měli celkem čtyřnásobné zastoupení, Vojtěch Vlček (ŠŠPM Lipky HK) byl 16. a Dan Krautschneider (Region Panda) 19.

V H14 Ondřej Winter (ŠŠPM Lipky HK) po prohře v prvním kole postupně stoupal tabulkou až do bojů o medaile. Nakonec z toho bylo 6. místo. V H16 jsme měli trojí zastoupení, naši hráči se seřadili ve středu výsledkové listny v pořadí 14. Filip Rokoš (ŠK Lípa), 15. Adam Josef Ret (ŠK Jičín) a 19. Filip Neumann (ŠŠPM Lipky HK).

V D10 a D12 jsme bohužel zastoupení neměli. V D14 a v D16 statečně bojovaly Elen Hetfleischová (Region Panda) a Iva Petirová (ŠK Jičín), oběma patří solidní 6. místo.

Hned dvojí zastoupení jsme měli v MČR juniorek. Na bronzovou medaili dosáhla Lada Zelbová (ŠK Lípa), ač věkem patří ještě do D14! Turnaj se příliš nepovedl Anně Voříškové (ŠŠPM Lipky HK), která rovněž dala přednost startu v juniorkách před svou kategorií (D16).

Kompletní výsledky na:

http://chess-results.com/tnr566474.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES