Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Na Velkou cenu ZŠ SNP Hradec Králové se sjelo 109 účastníků

Jiří Bielavský, administrátor webu - 14.12.2017

Přihlášky na druhý turnaj seriálu Velkých cen slibovaly účast přes stovku hráčů a hráček, nakonec jich bylo 109. Turnaj měl hladký průběh, když pořadatelům z oddílu ŠK ORTEX Hradec Králové se podařilo překonat problém účastníků bez dovezeného materiálu, kterých bylo neobvykle mnoho. Zdá se, že se tomu budou muset více věnovat propozice a těm, kteří povinnost přivézt materiál zlehčují, by mělo hrozit nepřipuštění do turnaje.
Obraťme se k lepším věcem – galerii vítězů. V turnaji nejstarších (I. kategorie, 2002-2003 či HD16) s 13 účastníky zvítězil Vladislav Martyniuk z Regionu Panda před Lukášem Rybáčkem a „postaršeným“ Michalem Stejskalem z Jiskry Hořice, jedinou dívkou byla Marie Landsmannová z Lípy.
Turnaj II. kategorie (2004-2005, HD14) s 27 hráči ovládl Viktor Pražák (ŠK Lípa), druhý na pomocné hodnocení byl Pavel Kačírek (Region Panda), třetí místo získal Jáchym Kulhánek (Jiskra Hořice). Dívky vyhrála „postaršená“ Tereza Šulcová (Polabiny), celkově čtvrtá, před Kateřinou Kratochvílovou (ŠK ORTEX Hradec Králové) a Gabrielou Tomešovou z Jiskry Nový Bydžov.
V III. kategorii (2006-2007, HD12) bylo 28 borců, mezi všemi se na první místo dostala Anna Voříšková (ŠK ORTEX Hradec Králové), měla stejně bodů jako druhý Miloš Bednář (ŠŠPM Lipky HK), druhým chlapcem byl Jan Reschel (ŠK DDM Třebechovice), který byl na pomocné hodnocení lepší než Lada Zelbová (ŠK ORTEX Hradec Králové), třetím chlapcem se stal celkově pátý „postaršený“ Matěj Levitner (ŠK ORTEX Hradec Králové), třetí dívkou byla Adéla Třasáková z Polabin, letošní mistryně Čech v D12.
Turnaj IV. kategorie (2008-2009, HD10) hrálo 25 hráčů, samostatným vítězem se stal Vít Jakubec z ŠK AD Jičín, druhá byla nejlepší dívka Elen Hetfleischová (Region Panda), následovaná Matoušem Reschelem (ŠK DDM Třebechovice), Lukášem Zelbou (ŠK ORTEX Hradec Králové), Annou Reschelovou (ŠK DDM Třebechovice), třetí místo v dívkách vybojovala Mariana Uhlířová z Jiskry Jaroměř.
Nejmladší hráli v V. kategorii (2010 a ml., HD8), utkalo se jich celkem šestnáct. Vyhrál Daniel Jan Krautschneider (Region Panda), na pomocné hodnocení byl druhý Josef Reschel (ŠK DDM Třebechovice), který se důstojně přiřadil k výkonům svých tří sourozenců – všichni si odvezli medailová umístění!. Celkově třetí a nejlepší dívkou byla Ellen Lukášková (ŠK ORTEX Hradec Králové), třetím nejlepším chlapcem byl Václav Kroulík (Region Panda), druhou nejlepší dívkou byla Michaela Hrubá a třetí byly dokonce dvě, Ema Holečková a Helena Ptáčková, všechny z ŠŠPM Lipky HK. Za zaznamenání stojí první start nevidomého hráče v krajských soutěžích. Pavel Minařík (ŠK ORTEX Hradec Králové) měl ze tří získaných bodů životní zážitek, který s ním sdíleli jeho rodiče a trenér Jiří Bielavský.
Podrobné výsledky jsou na Chess-results, nejsnadněji je naleznete kliknutím na název kategorie.