• Archiv

• Rubriky

Jičín vítězem KP v blesku, 2. Slavia HK, 3. Lípa

Ondrej Ruda - 16.6.2018

Trochu ve stínu probíhajících tradičních „Zaječic“ byl sehrán v sobotu 2. června krajský přebor družstev v bleskovém šachu. Turnaj se konal v krásném prostředí hořické Galerie plastik. Ředitel turnaje Jakub Šafařík připravil ve spolupráci s městem Hořice velmi pěknou soutěž v atraktivním prostředí – výborný nápad ocenili všichni účastníci. Velké poděkování patří Janě Cermanové, vedoucí Galerie plastik, městu Hořice a sponzorům – hořickému pivovaru JungBerg a Kubištovým Hořickým trubičkám. Drobné občerstvení připravila babička Šafaříková a ředitel turnaje se osobně vzorně staral o pitný režim účastníků. Z pozice rozhodčího turnaj s velkým přehledem řídil Milan Borůvka.

Turnaj měl 2 favority. Jičín přivezl posilu nejtěžšího kalibru – extraligového IM Krause. Slavia HK zase postavila 4 hráče nastupující pravidelně v 1. lize. O pódium chtěla bojovat i Lípa, i když bylo jasné, že na 4. šachovnici to bude mít Vašek Charvát těžké.

Po první polovině turnaje byla na čele Lípa, která dokázala porazit oba největší konkurenty 3:1. V druhé polovině (opačnými barvami) přibývaly body rychleji Jičínu a hradecké Slavii. V 10. a 11. kole porazil Jičín oba největší konkurenty 2,5:1,5 a o vítězi bylo rozhodnuto. O druhém místě se rozhodlo až v posledním 14. kole, kdy Slavia HK v přímém souboji porazila Lípu 3:1 a v konečné tabulce ji přeskočila o půl bodu!