3. Střední průmyslová škola stavební Hradec Králové
	T.Sucharda 4; V.Kořínek 2; D.Kočka 0,5; J.Ulrich 0
4. SPŠ, SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové
	P.Friedrich 0; F.Marek 0; M.Holaň 2,5; N.Frode 2

Okresní přebor škol Hradecka v šachu se konal na SPŠ, SOU a SOŠ Hradební v Hradci Králové, které patří poděkování za poskytnutí prostor pro konání soutěže. Prezentovalo se 12 přihlášených družstev ze 7 škol hradeckého regionu. Je škoda, že další školy nemají zájem vyslat svoje družstvo do šachové soutěže, protože šachy mají ve vzdělání dětí svoje nezastupitelné místo. Přebor se hrál systémem každý s každým dvoukolově s časovým tempem 2 x 15 minut na jednu partii plus 5 vteřin na tah.

V kategorii A 1.-5. třída o vítězství bojovali tři základní školy a přetahovaly se ve vzájemných utkáních o každý bod. Nejlepší závěr turnaje měla ZŠ Gočárova, která vyhrála před Třebechovicemi, třetí byla s odstupem jediného bodu Církevní ZŠ. Na čtvrtém místě skončila ZŠ Milady Horákové, která se vrátila do přeboru po několika letech. Její hráči zaslouží uznání, protože jako nováčci se zdatně poměřili s mnohem zkušenějšími šachisty a všichni můžou startovat v nejmladší kategorii také za rok. Několik partií se hrálo až do úplného konce časového limitu a dokonce dvě kola mladší kategorie překonala starší kategorii základních škol. Kategorie B 6.-9. třída byla soubojem dvou škol o první místo a silnější sestavu potvrdilo Biskupské gymnázium, které střídalo šest hráčů. Družstva Třebechovic si ve vzájemném dvojutkání zahrála o bronzovou příčku. Kategorii středních škol jednoznačně ovládlo Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové, které v současné době soustředí většinu nejlepších šachistů z HK. V souboji o třetí místo předčila SPŠ stavební HK družstvo pořádající školy díky lepším hráčům na prvních dvou šachovnicích. Všichni hráči obdrželi za sportovní výkon drobnou cenu, každá dívka dokonce dvě podle vlastního výběru a školy diplom za umístění v přeboru.
První dvě školy v každé kategorii postupují do krajského kola přeboru škol a týmy hradeckého okresu budou patřit k favoritům ve všech soutěžích.