Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

15. KPJ Janské Lázně minulostí

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 12.5.2016

85 hráčů ve dvou turnajích (spravedlivě rozdělených) odehrálo osmikolový otevřený KPJ. Většina hráčů má Janské Lázně ve svém kalendáři, a tak nových tváří je tradičně jen malá část. Letos vyšel svátek na neděli, což mělo negativní vliv na počet účastníků.

Pořadatelé připravili novinku, kterou bylo sledování online prvních 8 partií přes chess24, kde jsou u partií vidět i motory. Po skončení kola bylo možno si takto přehrát i partie, které nebylo možné sledovat online.

Partie z KPJ Janské Lázně

Ve čtvrtek byla sledovanost online přenosů největší – 668 návštěv. Oproti loňskému roku se po dobu KPJ zvýšil o 100% počet unikátních IP adres ze kterých byl KPJ sledován. Celkový počet dosáhl 2236.

Na začátku každého kola bylo možné tipovat výsledek na prvních 8 šachovnicích. V každém kole tipovalo zhruba 30 hráčů a pokoušelo se trefit přesně všech 8 výsledků. Za celý turnaj se to podařilo dvěma tipérům. Nejlepší tipující obdržel vždy na počátku následujícího kola za potlesku ostatních účastníků keramiku s šachovým motivem.

Zásluhou Miroslava Plchota – Sir Tobýs byla i letos vyhodnocena nejhezčí partie. Jako v předešlých letech připadla tato cena mladému hráči. Vítěznou partii sehrál Jakub Vojta s Petrem Dusbabou. Vítěz získal 400,- Kč poražený cenu útěchy 100,- Kč.

DSC_0135

Kromě předání cen nejúspěšnějších v jednotlivých kategoriích, proběhla také tradiční losovačka o 3 ceny (láhev vína, deštník a keramika).

DSC_0154

Při závěrečném ceremoniálu obdržel speciální keramickou cenu za přípravu prostor domácí Vladimír Chalupecký. Hrneček s šachovým koněm obdržel také Vasilis Tsapanidis za nebojácný pochod králem. Vasil Tsapanidis – královská procházka očima soupeře

DSC_0117

Rozhodčí nemuseli řešit jediný spor, celý turnaj proběhl tradičně v přátelské atmosféře a většina se již nyní těší na 16. ročník, který může být již opravdu poslední.

Pochvalu od rozhodčích dostal Milan Burdilák, který přistoupil ke změně termínu 7. kola, což ho v celkovém hodnocení pravděpodobně připravilo o lepší umístění.

DSC_0109

Vítěz turnaje Pawel Kowalczyk

DSC_0140

2. Tomáš Vojta 3. Vít Valenta

DSC_0151

KPJ 3. Martin Buločkin 1. Daniel Kožúšek 2. Robert Döring

DSC_0132

Ženy 2. Damar Horniaková 1. Radka Růžičková

DSC_0146

OPEN 3. Milan Burdilák 1. Petr Buchar 2. David Zvolenský

Poděkování patří hlavním sponzorům turnaje – Holdingu AD DPE, který věnoval ceny do blesku, fischera a losovačky, Český rozhlas Hradec Králové přispěl tradičně do fischera. Rostislav Svída věnoval keramické výrobky se šachovými motivy do všech turnajů.

DSC_0084

Blesk 2. Vít Moravec 3. Daniel Kožúšek 1. Luboš Roško

DSC06107

KPJ Fischer 3. Jan Vít 1. Martin Buločkin 2. Petr Tázlar

Partie KPJ ke stažení v pgn z Openu budou na web dodány v elektronické podobě v následujících týdnech

Výsledky KPj, OPEN, Fischer, blesk