• Rubriky

Vomáčkův memoriál podrobněji

Jiří John - 24.5.2017

Memoriál Ing. Václava Vomáčky 2017

V neděli 21. 5. 2017 se uskutečnil 16. ročník tradičního mládežnického turnaje O pohár starosty Jaroměře. Pěkné prostředí DDM Klíč, atraktivní ceny a chuť zabojovat si na černobílých polích, přilákalo za šachovnicí 67 hráčů ze 14 oddílů a škol. Hrálo se 7 kol tempem 2 x 20 minut na partii. Hráčům byla k dispozici místnost pro analýzy, tělocvična s míči a po celou dobu byl otevřen bufet s občerstvením.

V turnaji A hrálo 16 dětí z MŠ a 1. tříd ZŠ. V kategorii si zlatý pohár a medaili za 1. místo odvezl Josef Reschel (DDM Třebechovice), 2. skončil Roman Holubář (SSPM Lipky HK) a bronz za 3. místo si odnesl Antonín Karel Prokeš (TJ Jiskra Jaroměř). V kategorii 1. třída ZŠ si vítězství pohár a medaili ve zlaté barvě vybojoval Viktor Vondruška (SSPM Lipky HK), stříbro získala Anna Reschlová (DDM Třebechovice) a třetí skončila Ellen Lukášková (ŠK Ortex HK).

V turnaji B nastoupilo 19 žáků z 2. a 3. tříd ZŠ. V kategorii druháků vyhrál zlatý pohár Jan Voříšek (ŠK Ortex HK), stříbro uhrál Filip Jenček (SSPM Lipky HK) a bronz za 3. místo získal Vojtěch Bělobrádek (TJ Jiskra Jaroměř). V kategorii 3. tříd získal zlato po boji Matouš Reschel ((DDM Třebechovice) před stříbrnou Stelou Archlebovou (TJ Hronov). Na 3. medailové příčce se umístila Elen Hetfleischová (Region Panda).

Turnaj C hrálo 18 žáků ze 4. a 5. tříd ZŠ. V kategorii čtvrťáků si zlatý pohár a medaili za první místo odvezla Anna Voříšková (ŠK Ortex HK). Druhý skončil Pavel Kumpošt (Region Panda) a třetí příčku odsadil Ondřej Zolman (TJ Jiskra Jaroměř). Mezi páťáky zvítězil Jan Vestfál (ŠK Ortex HK). Stříbrnou medaili za druhé místo vybojovala Šárka Marxová (TJ Jiskra Jaroměř) a třetí skončil Dalibor Golka (ŠK Ortex HK).

V doprovodném Openu pro hráče nar. 1999 a ml. mezi 14 účastníky dominovali domácí hráči. Nakonec si výhrou v posledním kole zajistil zlatou medaili a pohár Karel Chalupa. Druhý o pomocné hodnocení skončil Antonín Korityák a třetí příčku vybojoval Adam Holda (všichni TJ Jiskra Jaroměř), když dokázal porazit oba vítěze. V turnaji vyhlašujeme také nejlepší dívky. Ocenění nejlepší dívka získala Anna Reschelová, která uhrála stejně bodů jako druhá Šárka Marxová, ale v její prospěch hrál nižší věk. Třetí skončila Stela Archlebová.

Titul Šachová superhvězda si vybojoval bezkonkurenčně nejlepším výkonem v turnaji 7 bodů ze 7 kol Viktor Vondruška. Navíc získal za bouřlivého potlesku od starosty Jaroměře Ing. Jiřího Klepsy na rok krásný putovní pohár.

Turnaj se vydařil především díky pořadatelům z šachového oddílu TJ Jiskra Jaroměř a zaměstnancům DDM Klíč. Poděkování za spolupráci zaslouží hlavní rozhodčí Milan Borůvka, díky kterému proběhl turnaj bez větších zádrhelů. Dále rozhodčí jednotlivých turnajů David Bém, Tomáš Prouza a František Fuchs. O ceny, diplomy a celý průběh turnaje se staral Miroslav Martinovský. Velký dík zaslouží také vedoucí DDM Klíč Andrea Matoušová, vládce občerstvení Pavel Trchalík a další pomocníci Vratislav Jecha, Karel Chalupa a Vojtěch Jirka. Poděkování patří také organizacím a sponzorům: TJ Jiskra, DDM Klíč, MěÚ v Jaroměři, Včelařství Jirka a Eurobabička. Zúčastněné bych chtěl pochválit za předvedené výkony, bojovnost a vzorné chování. Šachy rozvíjí logiku, matematickou gramotnost a především schopnost se rozhodovat. Pro hráče by získané body a zkušenosti měly být motivací a povzbuzením do dalších šachových bitev. Všechny účastníky opět rádi přivítáme na nějaké z akcí pořádaných šachovým oddílem TJ Jiskra Jaroměř nebo DDM Klíč

Výsledky: MŠ a 1. třída, 2. a 3. třída, 4. a 5. třída, Open

Fotogalerie: Staněk, DDM Klíč