• Archiv

• Rubriky

46. ročník Turnaje Špuntů za účasti 46 hráčů!

Jiří John - 28.5.2017

Jeden z posledních žákovských turnajů letošní sezóny se uskutečnil v sobotu 27. května v krásném prostředí Královédvorského DDM Jednička. Byl to v pořadí již šestačtyřicátý ročník turnaje toho jména, čtvrtý ve Dvoře Králové. Tradici turnajů pro nejmenší šachisty založil v roce 1972 legendární učitel šachu Olda Suchoradský. V  té době měly žákovské soutěže  jen dvě kategorie, do 12 a do 16 let a cesta malých šachistů k úspěchu byla velmi krušná. Vydrželi opravdu jen ti nejodolnější. Mnohé se změnilo, tradiční špunty vystřídaly dřevěné šachové figurky,  zůstalo nadšení organizátorů a radost dětí.

Nejlepším předškolákem byl Románek Holubář ze ŠŠPM Lipky HK, pozlaceného krále pro nejlepšího prvňáka si do Trutnova odvezl Honzík Stoklasa, mezi druháky kraloval rychnovský Míša Dušánek, až  o bod za ním skončil úřadující mistr ČR do 8 let, Lukáš Zelba, reprezentující ORTEX Hradec Králové. V kategorii třetích tříd jasně zvítězil Tomáš Dejmek z Kolína, nejlepší dívkou byla Adélka Petrželová ze Sokola Hradec Králové. Mezi čtvrťáky  kralovala děvčata, Lada Zelbová a Anička Voříšková z ORTEXu, s vypětím všech sil se mezi ně podařilo vklínit jejich oddílovému kolegovi Jakubu Schmutzerovi. Nejlepším páťákem byl bělohradský Vojta Šádek, nejlepší dívkou v této kategorii celkově třetí Šárka Marxová z Jaroměře. Již poněkolikáté byla otevřena i sedmá kategorie, hráčů starších, zde si jasné prvenství odnesl Pavel Kačírek z Rychnova nad Kněžnou.